Polacy to naród, który jak żaden inny ceni sobie tradycje i normy kulturowe. Widać to również w stylu domów mieszkalnych na jakie najczęściej stawiają nasi rodacy. Do tej pory popularny w krajach Skandynawskich, dziś obecny niemal w każdej górskiej miejscowości. Ich znaczącą zaletą jest cena, która w porównaniu z innymi technologiami jest znacznie niższa. Gdzie znaleźć projekty domów drewnianych? Podpowiadamy!

Dom z drewna – wybierz projekt w którym zamieszkasz  z rodziną!

Drewno przez większość czasu było najbardziej popularnym surowcem Skandynawii służącym do budowania domów. Widząc jego wyjątkowe właściwości i wygląd, coraz częściej pojawiał się w innych częściach świata. W Polsce staje się coraz bardziej popularny, głównie przez swoją cenę. Nie wszystkich stać na okazałe, murowane posesje, a dom wykonany z drewna często równa się cenie mieszkań w dużych miastach. Większość rodaków zniechęconymi wysokimi kredytami i kosztami wynajmu, decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Projekty domów drewnianych są również bardzo łatwo dostępne. W sieci aż wrze od ilości studiów architektonicznych i ich bogatej oferty produktowej w tym zakresie. Wiele ciekawych propozycji na projekty domów znajdziesz np. na portalu Archido.  Oferta produktowa obejmuje zarówno przekrój domów regionalnych, wykonanych z bali a także o tradycyjnym wyglądzie. Warto wspomnieć, że gotowe projekty będą znacznie tańsze niż tworzenie nowego od podstaw  na indywidualne zamówienie klienta.

Polacy to również bardzo niecierpliwy naród, co również w wielu przypadka determinuje wybór inwestorów. Budynki z drewna buduje się bardzo szybko, czasem wystarczy kilka tygodni aby postawić taką konstrukcję. Dodatkowo nie trzeba zwlekać z realizacją projektu do ciepłej pory roku, ponieważ schnięcia wymagają tu jedynie fundamenty.

Domy wybudowane z drewna to również piękne tarasy i werandy, na których poranna kawa smakuje zdecydowanie lepiej.  Nic więc dziwnego, że tak wiele osób marzy o własny drewnianym domu z przytulnym tarasem bądź altaną.  To jednak nie tylko rozwiązanie na sezon wiosenno-letni! Budynki drewniane przy odpowiednim dociepleniu ścian i izolacji wilgoci mogą pełnić funkcję obiektów całorocznych!