Odbywając podróże służbowe, ale również w momencie w którym odwiedzamy nowe miejsca prywatnie, często decydujemy się zatrzymać w lokalnych hotelach. Są one gwarancją, że zawsze znajdzie dla w nich wygodne miejsce dla nas i naszych bliskich. W zależności od tego jakie standardy nas interesują, możemy wybierać sposób bardzo ekskluzywnych placówek, jak i niewielkich moteli na każdą kieszeń. Nieraz sami decydujemy sie na otwarcie własnego hotelu, który staje się naszą pasją i źródłem utrzymania. Jednak aby działalność mogła generować zyski trzeba najpierw postawić na sprawdzone projekty hoteli. Gdzie takie znaleźć?

Projekty hoteli – który z nich wybrać?

Wybudowanie własnego hotelu to wydarzenie, na które wciąż niewielu inwestorów może sobie pozwolić. Koszta całej realizacji są na tyle wysokie, że często zmuszają do brania wysokich kredytów, które często nie zwracają się w późniejszej działalności. Aby nie narazić się na straty finansowe, warto wybrać projekt stworzony przez studio, które swoim doświadczeniem pomoże nam podjąć ostateczną decyzję. Taki budynek musi być niezwykle szczegółowo przemyślany. Każdy pokój powinien mieć swoje konkretne miejsce, a każde dodatkowe pomieszczenie swoje przeznaczenie. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia wizualna, bowiem przejezdni często sugerują się atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym hotelu, który zachęca do skorzystania z jego usług. Estetyka często świadczy o profesjonalizmie pracowników i dbałości o komfort klienta podczas jego pobytu.

W zależności od lokalizacji powinien wpasować się w stylistykę otoczenia. Dla przykładu będąc w górach rzadko spotyka się nowoczesną architekturę tego typu budynków. Zwykle przyjmują one postać góralskich chat i domów wykonanych z drewna. Luksusowy hotel może w tym przypadku być strzałem…w kolano. Na rynku znajduje się obecnie wiele atrakcyjnych rozwiązań – od modernistycznych rezydencji, po skromne sezonowe schroniska. Decyzja na który z nich padnie należy do Ciebie!

Budynek poza podstawowymi normami funkcjonalności, może spełniać jeszcze szereg innych zadań. W przypadku nowoczesnej, miejskiej architektury inwestorzy często decydują się na rozplanowanie takich pomieszczeń jak sale konferencyjne, strefę wellness czy nawet basen. Większość projektów przewiduje taką ewentualność, jednak wszystkie ewentualne zmiany i dodatki należy uwzględniać na wczesnym etapie projektowym, ponieważ późniejsza dobudowa może zaburzać spójność całej koncepcji. Ważnym pomieszczeniem, jest również hotelowa restauracja, która musi uwzględniać takie pomieszczenia jak kuchnia czy spiżarnia. Nie można pominąć również przestronnego parkingu, ponieważ większość gości z pewnością przybędzie do naszego hotelu spoza miasta.

Przyjezdni z różnych zakątków kraju, a czasem nawet i świata często wybierają tę formę zakwaterowania, a oczekiwania względem warunków jakie zastaną na miejscu, stale idą w górę. W zależności od charakteru biznesu jaki planujemy prowadzić, na Archido.pl znajdziemy projekty hoteli, które spełni wymagania obu stron!